Description
Details
Cisco Aironet PoE Injector - 120 V AC, 230 V AC Input - 55 V DC, 2 A Output - 1 x Ethernet Input Port(s) - 1 x Ethernet Output Port(s) - 60 W - Pole/Wall-mountable
OVERVIEW:
- CE
- IEEE 802.3af
- IEEE 802.3at
- FCC Part 15, Class B
- CE, EN50522 Class B
- EN55024
- VCCI
- EN61000-4-5 Class 5 (6kV CM)
- UL60950-1
- UL60950-22
Additional Info
Additional Info
| SKU | 01468AIRPWRINJ60RGD1RF-BF |
|---|---|
| Weight | 2.9800 |
| Is Featured | N/A |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | AIRPWRINJ60RGD1-RF |
| Width | 5.9" |
| Length | 8.4" |
| Height | 2.8" |
| Product ID | 01468AIRPWRINJ60RGD1RF |
| UNSPSC | N/A |
| Other Part Number | N/A |
| Special Price | N/A |











