Description
Details
Cisco 8-Port Asynchronous High-Speed WAN Interface Card - For Wide Area Network - 8 x Asynchronous Serial RS-232 WAN230.40 kbit/s
OVERVIEW:
Supported Platforms & Minimum IOS Versions :
- Cisco 2851 - 12.3(14)T
- Cisco 2821 - 12.3(14)T
- Cisco 2811 - 12.3(14)T
- Cisco 2801 - 12.3(14)T
- Cisco 1841 - 12.3(14)T
- Cisco 3845 - 12.3(14)T
- Cisco 3825 - 12.3(14)T
Additional Info
Additional Info
| SKU | 01468HWIC8A-BF |
|---|---|
| Weight | 1.0000 |
| Is Featured | N/A |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | HWIC-8A |
| Width | 3.1" |
| Length | 1 |
| Height | 0.8" |
| Product ID | 01468HWIC8A |
| UNSPSC | N/A |
| Other Part Number | N/A |
| Special Price | N/A |











