Description
Details
SIIG High Premium Aluminum Gas Spring Wall Mount - Dual Monitor 17" to 32" - Detachable & Rotatable VESA Plate 75x75mm / 100x100mm - weight up to 17.6 lbs each - The adjustable tension of the Gas Shock holds your monitor at the right height without sagging over time - Detachable VESA plate - Flexiable & Free Adjustment - Enhance productivity - Making the Desk Tidy and Neat - Easy to Adjust the Gas Shock Tension - Assembly has been easier - Cable Management design- 2 years warranty
OVERVIEW:
- High Premium Aluminum Gas Spring Wall Mount - Dual Monitor
- Installation Kit
- Installation Guide
Additional Info
Additional Info
| SKU | 03127CEMT2M12S1-BF |
|---|---|
| Weight | 6.9500 |
| Is Featured | N/A |
| Manufacturer | SIIG, Inc |
| Manufacturer Part Number | CE-MT2M12-S1 |
| Width | 3.94" |
| Length | 40.71" |
| Height | 14.57" |
| Product ID | 03127CEMT2M12S1 |
| UNSPSC | N/A |
| Other Part Number | N/A |
| Special Price | N/A |











